e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

10 Aralık İnsan Hakları Günü Yarışma Eserleri Sergilendi
10 Aralık İnsan Hakları Günü Yarışma Eserleri Sergilendi
14.04.2023
A- A+

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından 10 Aralık İnsan Hakları Günü münasebetiyle Türkiye genelinde düzenlenen “Lise Öğrencilerine Yönelik İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması”nda dereceye giren eserler sergilemeye açıldı.  
Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde düzenlenen Sergi Açılış törenine Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Kurul Üyeleri Dilek Ertürk ile Ünal Sade, Başkan Yardımcıları Alparslan Öğüt, Halil Aksoy ile Nimet Özkaya Sevim ve Kurumumuz personeli katılım sağladı. 
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, resim yarışmasına yoğun ilgi gösteren lise öğrencilerine tekrar teşekkür ederek; “ Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde 10 Aralık İnsan Hakları Günü münasebetiyle ‘Lise Öğrencilerine Yönelik İnsan Hakları Temalı Resim Yarışması’ düzenledik. Bu etkinlikle, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm özel ve devlet okullarında lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerimizin hak temelli bakış açısı kazanmalarını amaçladık. İnsan hakları konusunda duyarlılık geliştirmek ve kişilerin insan haklarından ve temel özgürlüklerden tam ve eşit şekilde yararlanmasını teşvik etmek bizim için önem arz ediyor. Gençlerimizin, herkesin doğuştan sahip olduğu insan onuruna saygı duymasını güçlendirmek ve tüm bu alanlarda farkındalığı arttırmak hedeflerimizin birer parçası. 
Resim yarışması kapsamında, dereceye giren ilk üç eserin sahiplerine daha önce ödüllerini takdim etmiştik. Bugün de bu eserlerimizi sergilemek, Ankaralı vatandaşlarımızın istifadesine sunmak için açılışımızı gerçekleştirdik. 14-19 Nisan 2023 tarihleri arasında Ankara Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde, dereceye giren ilk üç eser ve 59 il birincisi lise öğrencisi gençlerimizin eserleri sergilenecektir.” ifadelerine yer verdi.  

 

Paylaş :