18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü Mesajı

18.12.2017

Çanakkale Zaferinin 103. Yılını kutladığımız bu önemli günde bir kez daha şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Milletimizin yazdığı en önemli kahramanlık destanlarından birisi olan Çanakkale Zaferi,  sayısız şehit ve gazi vermiş milletimizin tüm felaket ve yokluklara rağmen küllerinden yeniden doğduğunu bütün dünyaya göstermiştir.

Çanakkale Destanında sergilenen kahramanlık, fedakarlık ve dayanışma Milletimizin en zorlu koşullar altında dahi ne kadar özverili olabileceğini; özgürlüğü pahasına neleri göze alabileceğini işgalci devletlere göstermiştir. Çanakkale Zaferi aynı zamanda İstiklal Savaşımızın hazırlığı olmuş, Kurtuluş Savaşı için gerekli olan cesaret ve azmi vermiştir.

Ülkemiz bugün yine sınırında kurulmaya çalışılan terör devleti projesinin başarıya ulaşmaması için beka mücadelesi vermektedir. Zeytin Dalı Operasyonuna insanımızın verdiği istisnasız destek Çanakkale Savaşında gösterilen kahramanlıkları hatırlatmaktadır. Şükür ki Zeytin Dalı Operasyonunda kısa bir zamanda çok yol kat edilmiş, sözde terör devleti kurulmasının önüne geçilmiş, Kahraman Mehmetçiğimiz tarafından bölgede istikrar ortamı sağlanmaya başlamıştır. Kısacası, Çanakkale Ruhu günümüzde de hala dimdik ayaktadır. Bu vesileyle Zeytin Dalı Operasyonu’nu başarıyla devam ettirip Afrin’i bugün ele geçiren Kahraman Mehmetçiğimizi kutluyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 103 yıldönümü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde  adlarını tarihe altın harflerle yazdırmış Aziz Şehitlerimizi minnetle anıyorum. Ayrıca vatan uğruna gazi olmuş tüm kahramanlarımıza hayırlı ve mutlu bir ömür diliyorum.

Süleyman Arslan

Başkan


Paylaş:
İşlem Sonucu