e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

6. Sınıf Öğrencileri Resim Yarışmasına Katılan Eserler Sergilenmeye Başlandı
6. Sınıf Öğrencileri Resim Yarışmasına Katılan Eserler Sergilenmeye Başlandı
10.04.2022
A- A+

Kurumumuz tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle ilköğretim 6’ncı sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren resimler Ankara Metrosu Kızılay İstasyonu’nda sergilenmeye başlandı. Sergi açılışına Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Kurul Üyemiz Dilek Ertürk ve Kurum Personelimiz katıldı. 

Kurdele kesiminin ardından Anadolu Ajansı’nın sorularını cevaplayan Prof. Dr. Kılıç, Kurumumuzun insan haklarının korunması ve geliştirilmesi çerçevesinde yetki ve sorumluluklarının bulunduğunu, bunlardan birinin de farkındalık faaliyetlerinin düzenlenmesi olduğunu kaydetti. Bu kapsamda geçen yıl 6’ncı sınıf öğrencilerine yönelik yarışmada dereceye giren resimlerin kamuoyuna sunulduğunu belirten Kılıç, "Haklar ve özgürlükler konusunda bir farkındalık yaratmak adına icra ettiğimiz bir resim yarışmasıydı. 6’ncı sınıftaki çok kıymetli evlatlarımızın, çocuklarımızın yaptığı resimleri bu sergide kamuoyuyla paylaşıyoruz." dedi.

Kurul Üyemiz Dilek Ertürk ise farkındalık oluşturmak için resim sergisi düzenlendiğini belirtti. "Sanat duyguların en iyi biçimde dışa vurumudur." diyen Ertürk, çocukların samimi duyguları ile güzel resimlerin ortaya çıktığını dile getirdi.

Ankara Metrosu Kızılay Durağında sergilenen eserler 15 Nisan 2022 Cuma gününe kadar gezilebilecek.

Paylaş :