e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
AB Heyeti Kurumu Ziyaret Etti
AB Heyeti Kurumu Ziyaret Etti
18.02.2019
A- A+

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve AB üye ülkelerinin Ankara’da yerleşik diplomatik misyonları temsilcilerinden oluşan heyet Kurumumuzu ziyaret etti.

Başkan Süleyman Arslan öncülüğünde, Hukuk Müşaviri Doc. Dr. Servet Alyanak, Birim Koordinatörleri Dr. Hicran Atatanır, Emre Yıldız, Abdulmuttalip Zararsız, Dr. Abdulhamit Yağmurcu ve Uzman Ezgi Kaşkaval Okyay’ın da bulunduğu ziyarette Kurumumuzun görev alanı ve çalışmaları konusunda heyete bilgi verildi.

Toplantı kapsamında, sivil toplum ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği, bireysel başvuruların incelenme prosedürleri, insan haklarının korunması ve geliştirmesi konusundaki farkındalık çalışmaları, Kurumumuzun Ulusal Önleme Mekanizması görevi bağlamındaki ziyaretler ve raporlama süreçleri, ayrımcılıkla mücadele bağlamında gerçekleştirilen çalışmalar gibi hususlar ele alındı.

Kurumumuzun Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesine İlişkin olarak önümüzdeki dönemlerde başlaması öngörülen IPA-II Projesine ilişkin bilgi alışverişinde bulunularak Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile Kurumumuz arasında gerçekleştirilebilecek işbirliği olanaklarının değerlendirilmesiyle toplantı sona erdi.

Paylaş :