e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları?nda Çocuk Hakları Programı Gerçekleştirildi
Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları?nda Çocuk Hakları Programı Gerçekleştirildi
05.05.2023
A- A+

Kurumumuz, Ankara Üniversitesi İnsan Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğinde Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları’nda 4. sınıf öğrencilerine yönelik çocuk hakları konusunda bilgilendirici bir etkinlik düzenlemiştir. Programa, Başkanımız Prof. Dr. Muharrem KILIÇ, Kurul Üyemiz Dilek ERTÜRK, Başkan Yardımcımız Nimet ÖZKAYA SEVİM, Kurumumuz İnsan Hakları Uzman ve Uzman Yardımcıları ile okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katılım sağlamıştır.

Çocukların erken yaşta çocuk hakları konusunda bilgilendirilmesini sağlamak ve insan hakları bilincini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen program, Başkanımız Prof. Dr. Muharrem KILIÇ’ın açış konuşmasıyla başlamıştır. Ardından Başkanımız Prof. Dr. Muharrem KILIÇ ile Kurul Üyemiz Dilek ERTÜRK tarafından okulda “insan hakları temsilcisi” seçilen öğrencilere kartları takdim edilmiştir.  Program, Ankara Üniversitesi İnsan Hakları ve Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman SAYGILI’nın konuşmasıyla devam etmiştir.

Program ilköğretim öğrencilerinin hazırladığı çocuk hakları temalı etkinlikler, öğrencilere yönelik TİHEK insan hakları etkinlik kitabı ve broşürünün tanıtımı ve çocuk hakları ağacının giydirilmesi ile son bulmuştur.

Paylaş :