e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç Bakü'de Temaslarda Bulundu
Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç Bakü'de Temaslarda Bulundu
18.10.2022
A- A+

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç ile Kurul Üyemiz Dilek Ertürk, Kurul Üyemiz Av. Harun Mertoğlu ve Uzman Yardımcısı Asena Hamurcu, Azerbaycan Ombudsmanlığı tarafından düzenlenen “İş Dünyası ve İnsan Hakları Alanında Ombudsmanlar ve Ulusal İnsan Hakları Kurumlarının Rolü” konulu konferansa katılım sağladı. 

Konferansın ilk gününde Başkanımız Prof. Dr. Muharrrem Kılıç, “BM İş Dünyası ve İnsan Hakları Rehber İlkelerini Uygulamada Mevcut Girişimler, Fırsatlar ve Zorluklar” başlıklı oturumda konuşmacı olarak yer aldı. Kurul üyemiz Dilek Ertürk ise “Ticari İşletmeler Tarafından Gerçekleştirilen İnsan Hakları İhlallerine İlişkin Şikayetlerin İzlenmesi ve Alınmasında ve Kötü Yönetimle Mücadelede Ombudsmanların ve Ulusal İnsan Hakları Kurumlarının Rolü”  başlıklı oturumda bir konuşma gerçekleştirdi. 

Konferansın ikinci gününde Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç “İlgili İnsan Hakları Araçlarının ve Standartlarının Uygulanmasını Raporlamak ve İzlemek için Uluslararası ve Bölgesel İnsan Hakları Mekanizmalarıyla Etkileşimde Bulunmak” başlıklı oturumda moderatör olarak yer aldı. 

Aynı günün devamında Türk Devletleri Ombudsmanlar Birliği (TÜRKOMB) toplantısına katılan Başkan Prof. Dr. Muharrem Kılıç üye devletlerin temsilcileriyle temaslar gerçekleştirdi.  

Paylaş :