e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç Varşova'da Temaslarda Bulundu
Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç Varşova'da Temaslarda Bulundu
08.09.2022
A- A+

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve heyeti Varşova’da düzenlenen AGİT Bölgesinden Ulusal İnsan Hakları Kurumları Başkanları Toplantısı’na katılım sağladı.

AGİT bölgesindeki ulusal insan hakları kurumlarına yönelik tehditlerin ele alındığı toplantının ilk gününde AGİT, hazırlamış olduğu “Strengthening the Resilience of NHRIs and Responding to Threats” başlıklı yeni rehberini sundu. Toplantı, ulusal insan hakları kurumlarının karşılaştığı zorluklara yönelik uzun vadeli dayanıklılık oluşturma stratejilerine odaklanan grup oturumlarıyla devam etti.

Ziyaretin ikinci gününde ENNHRI Başkanı Sırpa Rautio, ENNHRI Genel Sekreteri Debbie Kohner ve Kıdemli İnsan Hakları Uzmanı Gabriel Almeida ile bir toplantı gerçekleştirildi. Kurumumuzun akreditasyon sürecinin ele alındığı toplantıda Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç TİHEK’in faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Kılıç Varşova ziyareti kapsamında ayrıca AGİT Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi (ODIHR) Başkanı Matteo Mecacci ile bir araya geldi. Toplantıda kurumlar arası iş birliği olanakları ele alındı.

 
Paylaş :