e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve Beraberindeki Heyet Lizbon'da Temaslarda Bulundu
Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve Beraberindeki Heyet Lizbon'da Temaslarda Bulundu
20.04.2023
A- A+

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve uzman yardımcılarından oluşan heyetimiz 17-19 Nisan 2023  tarihleri arasında  akran kurumlarla karşılıklı ilişkileri güçlendirmek, bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmak amacıyla Portekiz Ombudsmanlığına çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Portekiz Ombudsmanı Prof. Dr. Maria Lúcia Amaral ve Kurum Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç’ın başkanlık yaptıkları kurumsal faaliyetlerin anlatıldığı tanışmanın ardından Portekiz Ombudsmanlığı Kabine Başkanı Eva Gaspar, Ulusal Önleme Mekanizması Birim Koordinatörü Miguel Feldmann ve Kabine Üyesi Inês Almeida Costa’nın katılımlarıyla ilk oturum gerçekleşti. İlk oturumda ulusal insan hakları kurumlarının uluslararası ve bölgesel insan hakları mekanizmalarıyla ve birbirleriyle etkileşimi, insan hakları standartlarının uygulanmasının izlenmesi ve raporlarlanması, insan haklarına ilişkin farkındalığı artırmak için yapılan aktiviteler istişare edildi. 

Portekiz Ombudsman Vekili Estrela Chaby, Ulusal Önleme Mekanizması Birimi Başkanı Miguel Feldmann ve Kabine Üyesi Inês Almeida Costa’nın katılım gösterdiği öğleden sonra gerçekleşen ikinci oturumda ise ulusal önleme mekanizması kapsamında yapılan faaliyetler ve izlenen metodolojiler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Lizbon temasları kapsamında Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve beraberindeki heyet ayrıca Lizbon Büyükelçisi Murat Karagöz'ü ziyaret etti.Toplantıda, insan haklarının korunması ve geliştirilmesinde Kurumumuz nezdinde yürütülen çalışmalar ve ülkemizde yaşanan deprem felaketi ele alındı.

Paylaş :