e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Birleşmiş Milletler Tüm Göçmen İşçiler ve Aile Fertlerinin Haklarının Korunması Komitesinin 38’inci Oturumuna Katılım Sağlandı
Birleşmiş Milletler Tüm Göçmen İşçiler ve Aile Fertlerinin Haklarının Korunması Komitesinin 38’inci Oturumuna Katılım Sağlandı
04.06.2024
A- A+

Birleşmiş Milletler (BM) Tüm Göçmen İşçiler ve Aile Fertlerinin Haklarının Korunması Komitesinin Cenevre’de gerçekleşen 38’inci Oturumu kapsamında “Türkiye İkinci Dönemsel Raporu” çerçevesinde çeşitli toplantılar gerçekleştirilmiştir. Bahsi geçen toplantılara İkinci Başkanımız Av. Alişan Tiryaki, Kurul Üyelerimiz Dr. Burhan Erkuş ve Dilek Ertürk ile İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı Fatma Sueda Tuncer katılım sağlamıştır.

Komite üyeleri tarafından ilk olarak ulusal insan hakları kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile 3 Haziran 2024 tarihinde bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Söz konusu toplantıya heyetimiz tarafından katılım sağlanmış olup ilgili toplantıda Kurul Üyemiz Dilek Ertürk tarafından Kurumumuzun göçmenlere ilişkin faaliyetlerine dair bir sunum yapılmıştır.

Söz konusu istişarelerin ardından “Türkiye İkinci Dönemsel Raporu”nun değerlendirildiği toplantılar başlamıştır. 3-4 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantılarda göçmen işçilere ilişkin olarak Komite üyeleri tarafından iletilen sorulara ilişkin kurumsal katkımız sunulmuştur.

Paylaş :