e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Çalışma Hayatında Kadın ve Mobbing Konulu Konferansa Katılım Sağlandı
Çalışma Hayatında Kadın ve Mobbing Konulu Konferansa Katılım Sağlandı
07.03.2019
A- A+

Türkiye  İnsan  Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman ARSLAN, Mobing Eğitim Yardım Araştırma Derneği’nin düzenlediği  “Çalışma  Hayatında Kadın ve Mobbing” konulu panel öncesi açılış konuşması yaptı.
Konuşmasına, kadının yuvanın direği, ailenin  mutluluğu, toplumun temeli, insanlığın asalet, zarafet ve onuru olduğuna   işaret ederek başlayan ARSLAN, Suriye  hapishanelerinde insanlık dışı eziyetlere maruz kalan, işkence gören, tecavüze uğrayan  7000’in  üzerinde  kadının da özgürlüğüne kavuştuğu bir dünya temennisiyle “saygıdeğer hanımefendilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum.”  şeklinde konuşmasını sürdürdü.
Mobbingin  dünyanın pek çok ülkesinde  olduğu gibi ülkemizde  de maalesef varlığını sürdüren  bir  sorun olduğuna işaret eden  TİHEK Başkanı ARSLAN,  “mobbing kadın ya da erkek olsun,  her bireyin  insan onur ve haysiyetine  yakışır bir şekilde çalışma hakkını ihlal eden  bir sorundur, çalışan kadınlar açısından  mobbingin yarattığı etkiler  kimi  zaman daha derin izler ve sarsıcı  neticeler  barındırabilmektedir" dedi.
Türkiye  İnsan Hakları  ve Eşitlik Kurumu olarak  mobbing ile mücadeleyi  ve bu amaçla  atılan her adımı  önemsediklerini  belirten  ARSLAN  konuşmasında “İnsanların işyerlerinde  karşılaştıkları psikolojik baskı ve  şiddetin  gerek bireyin yaşamına gerekse toplum ve cemiyet hayatına yansımalarından endişe  duyuyoruz. Kurum olarak  her bir bireyin insan onur  ve haysiyetine yakışır  bir şekilde çalışma  hakkını kullanmasını son derece önemsiyoruz.”  ifadelerine yer verdi.
Başkan Süleyman ARSLAN sözlerini şöyle tamamladı : “Kurumsal anlayışımızın  özünü toplumu tüm fertleri ile  birlikte tek bir  aile olarak kabul etmemiz oluşturuyor. Tek bir ferdini ilgilendirse dahi bu büyük ailede üstesinden gelemediğimiz her sorun  karşısında aslında hepimiz mağduruz, hepimiz farkında olalım ya da olmayalım yara alıyoruz. Birbirimizin farkında olarak ve ortak akılda  bir araya gelerek insanın  refahına ve mutluluğuna değer katmak kuşkusuz mümkün. Gerek alınan  gerekse alınması gereken tedbirlerin çözüm odaklı  bir yaklaşımla geliştirilmesi ve iyileştirilmesi noktasında Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu olarak  her an yanınızda olduğumuzu  özellikle  belirtmek isterim”

Paylaş :