e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Çocukların Adalete Erişim Hakkı Konulu Tematik Rapor Çalışmaları Kapsamında İçişleri Bakanlığı Yetkilileriyle Toplantı Yapıldı
Çocukların Adalete Erişim Hakkı Konulu Tematik Rapor Çalışmaları Kapsamında İçişleri Bakanlığı Yetkilileriyle Toplantı Yapıldı
14.03.2022
A- A+

Çocukların adalete erişimde yaşadığı sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri sunabilmek amacıyla Kurumumuzca başlatılan çocukların adalete erişim hakkı konulu tematik rapor çalışmaları devam etmektedir.

Bu kapsamda Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Barolar Birliği ve UNICEF gibi alanla ilgili kurum ve kuruluşlar paydaş olarak belirlenmiş olup görüş alışverişinde bulunabilmek amacıyla bugün İçişleri Bakanlığının temsilcileriyle toplantı düzenlenmiştir.

İçişleri Bakanlığı temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda; emniyet, jandarma ve göç idaresi birimleri kapsamında çocukların ihmal ve istismarı konusunda uygulamalar ve sorunlar hakkında fikir teatisinde bulunulmuştur. Toplantıya Kurumumuzu temsilen Doç. Dr. Nesibe Kurt Konca, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı Merve Sisli, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcıları Hayriye Korkmaz ve İhsan Deniz Ay ile Sosyal Hizmet Uzmanı Şeyma Gündür katılım sağlamıştır.

Paylaş :