e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Çocukların Adalete Erişim Hakkı Konulu Tematik Rapor Çalışması Kapsamında İkinci ve Üçüncü Toplantı Gerçekleştirildi
Çocukların Adalete Erişim Hakkı Konulu Tematik Rapor Çalışması Kapsamında İkinci ve Üçüncü Toplantı Gerçekleştirildi
22.02.2022
A- A+

Çocukların adalete erişimde yaşadığı sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri sunabilmek amacıyla Kurumumuzca başlatılan çocukların adalete erişim hakkı konulu tematik rapor çalışmaları devam etmektedir.

Bu kapsamda Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Barolar Birliği ve UNICEF gibi alanla ilgili kurum ve kuruluşlar paydaş olarak belirlenmiş olup görüş alışverişinde bulunabilmek amacıyla bugün Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının temsilcileriyle iki ayrı toplantı düzenlenmiş ve çevrimiçi olarak bir araya gelinmiştir.

Sağlık Bakanlığı temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda, Çocuk İzlem Merkezleri, çocuklarda ihmal ve istismarının tespiti ve sağlık tedbirleri konularında fikir teatisinde bulunulmuştur. Toplantıya Kurumumuzu temsilen Doç. Dr. Nesibe Kurt Konca, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı Merve Sisli, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcısı İhsan Deniz Ay ve Sosyal Hizmet Uzmanı Şeyma Gündür katılım sağlamıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temsilcileriyle gerçekleştirilen toplantıda ise kurumsal bakım hizmetleri, çocuklarda ihmal ve istismarının tespiti, suça sürüklenen çocuklar, önleyici tedbirler ile barınma ve bakım tedbirleri konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Toplantıya Kurumumuzu temsilen Doç. Dr. Nesibe Kurt Konca, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı Gizem Özdemir ile Merve Sisli ve Sosyal Hizmet Uzmanı Şeyma Gündür katılım sağlamıştır.

Paylaş :