e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Depremzede Çocuklar TİHEK Çocuk Şenliğinde Buluştu
Depremzede Çocuklar TİHEK Çocuk Şenliğinde Buluştu
23.04.2023
A- A+

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Çocuğum Haklıyım grubu ile birlikte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Malatya’da depremzede çocuklarla “TİHEK Çocuk Şenliği”nde buluştu.

TİHEK ile Çocuğum Haklıyım ekibi Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma neden olduğu Malatya'da, çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çeşitli faaliyetler düzenledi.

Çocuklara kendi haklarını anlatan etkinlikler yapıldığını ifade eden TİHEK Başkan Yardımcısı Nimet Özkaya Sevim Beydağı Geçici Barınma Merkezi'ndeki depremzede çocuklara yönelik düzenledikleri etkinliğin büyük çaplı olduğunu, gün boyunca devam edeceğini söyledi. Başkan Yardımcısı Sevim;  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını depremzede çocuklarımızla birlikte kutlamak istedik. Buradaki tüm oyunlarımız, puzzle oyuncağımız ve kitaplarımız çocuk haklarını eğlenceli halde anlatacak şekilde tasarlandı. Bu konuda da 'Çocuğum Haklıyım' grubundan büyük destek aldık. Onlarla birlikte, iş birliği içerisinde bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Ülkemiz çok zor günlerden geçti ve geçmeye de devam ediyor. Dünyada ilk ve tek olan bu özel ve güzel bayramı, çocuklarımızın buruk geçirmelerini istemedik. Hepsine temas etmek ve duygularını paylaşmak istedik. Onların heyecanını paylaştığımız için de çok mutluyuz. Malatya'nın ardından Hatay ve Kahramanmaraş başta olmak üzere bütün deprem bölgesinde etkinliklerimizi devam ettirmek istiyoruz.” dedi.

Çocuğum Haklıyım ekip üyesi ve Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Aslıhan Öztezel’de TİHEK ile beraber Malatya'da çocuk hakları için farkındalık üzerine oyunlar oynadıklarını dile getirdi. Malatyalı çocukların ilgilerinin yüksek olduğunu aktaran Öztezel, “Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’nun moderatörlüğünde bu organizasyonu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. İnşallah diğer duraklarda da beraber oluruz." ifadesini kullandı.

Paylaş :