e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Diyanet İşleri Başkanlığıyla Protokol İmzalandı
Diyanet İşleri Başkanlığıyla Protokol İmzalandı
11.03.2021
A- A+

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı. Diyanet İşleri Başkanlığı hizmet binasında gerçekleştirilen törende iş birliği protokolünü TİHEK Başkanı Süleyman Arslan ve Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı imzaladı.
“İnsan hakları” ile ilgili farkındalık arttırıcı tematik projelerin işbirliği halinde ortaklaşa çalışılarak hayata geçirilmesinin hedeflendiği protokol, insan hakları ile ilgili farkındalık artırıcı tematik projeleri hayata geçirecek etkinliklerin yapılmasını, haklara saygıda özen ve duyarlılığı gelişmiş toplumsal yapının oluşumuna katkıda bulunmayı kapsıyor.

Başkan Arslan, TİHEK ve Diyanet İşleri Başkanlığının ortak çalışmaları daha önce de gerçekleştirdiği, bu kapsamda hutbelerde insan hakları konularına da değinildiği bilgisini verdi. Arslan, yeni açıklanan İnsan Hakları Eylem Planında din görevlilerine insan hakları eğitimi verilmesinin bir faaliyet olarak düzenlendiğini, ortak faaliyetlerin daha sistemli halde yapılması açısından imzalanan bu protokolün önemli olduğunu vurguladı.

Paylaş :