e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Edirne İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları Üyeleri ile Toplantı Gerçekleştirildi
Edirne İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları Üyeleri ile Toplantı Gerçekleştirildi
30.11.2023
A- A+

İnsan Hakları Eylem Planı’nın 9.1.f. maddesinde Kurumumuzun sorumlu tutulduğu “İl ve ilçe insan hakları kurullarının üye ve uzmanlarına, insan hakları alanındaki gelişmelere yönelik faaliyetler düzenlemek” hedefi kapsamında Kurumumuz; İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının eğitim, çalışma düzeni ve mevzuat yönündeki ihtiyaçlarının tespit edilmesi amacıyla İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları üyeleriyle toplantılar gerçekleştirmektedir. 

Bu çerçevede uzman ve uzman yardımcılarımızdan müteşekkil heyet, 30.11.2023 tarihinde Edirne ilinde, İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları üyeleriyle bir araya geldi.

Vali Yardımcısı Sıdkı ZEHİN’in de katıldığı toplantıda, İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının gerçekleştirdiği ve gerçekleştirebileceği faaliyetlere ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

Kurulların görevlerini ifa ederken karşılaştıkları mevzuat ve uygulama kaynaklı sorunların tartışıldığı ve çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantıda ayrıca İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının görev alanları dâhilinde Kurumumuzla iş birliği yapabileceği hususlarda görüş alışverişinde bulunuldu.

Paylaş :