e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Havsa İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyeleri ile Toplantı
Havsa İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyeleri ile Toplantı
30.11.2023
A- A+

İnsan Hakları Eylem Planı’nın 9.1.f. maddesinde Kurumumuzun sorumlu tutulduğu “İl ve ilçe insan hakları kurullarının üye ve uzmanlarına, insan hakları alanındaki gelişmelere yönelik faaliyetler düzenlemek” hedefi kapsamında Kurumumuz; İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının eğitim, çalışma düzeni ve mevzuat yönündeki ihtiyaçlarının tespit edilmesi amacıyla İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları üyeleriyle toplantılar gerçekleştirmektedir. 

Bu çerçevede uzman ve uzman yardımcılarımızdan müteşekkil heyet, 30.11.2023 tarihinde Havsa ilçesinin İnsan Hakları Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı BATI ile Havsa Belediyesi Başkanı Aydın BALKAN’ın da katıldığı toplantıda, İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının gerçekleştirdiği ve gerçekleştirebileceği faaliyetlere ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

Kurulların görevlerini ifa ederken karşılaştıkları mevzuat ve uygulama kaynaklı sorunların tartışıldığı ve çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantıda ayrıca Kurulların görev alanları dâhilinde Kurumumuzla iş birliği yapabileceği hususlarda görüş alışverişinde bulunuldu.

Paylaş :