e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Hırvatistan Cumhuriyeti Ombudsmanlığına Çalışma Ziyareti
Hırvatistan Cumhuriyeti Ombudsmanlığına Çalışma Ziyareti
14.01.2023
A- A+

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı Merve Sisli, Uzman Yardımcıları Muhammed Emre Küçükşahin ve Asım Talha Doğan’dan oluşan heyetimiz deneyim paylaşımı ve bilgi alışverişinde bulunmak ve iyi uygulama örneklerini paylaşmak amacıyla Hırvatistan Cumhuriyeti Ombudsmanı’na bir çalışma ziyaret gerçekleştirdi.

Hırvatistan Cumhuriyeti Ombudsmanı Tena Šinomović Einwalter tarafından da katılım sağlanan ve tanışma ve fikir alışverişi ile başlayan toplantının ilk oturumunda iki Kurumun faaliyetlerinden bahsedildi.

İkinci oturumda ise Ombudsman Danışmanı Monika Čavlović tarafından Ombudsmanlığın Ayrımcılıkla Mücadele ve Eşitlik alanındaki faaliyetlerine ilişkin bir sunum yapıldı. Üçüncü oturumda Ombudsman Yardımcısı Saša Rajić tarafından Ombudsmanlığın Ulusal Önleme Mekanizması faaliyetleri hakkında bir sunum yapıldı. Dördüncü oturum, engelli hakları alanında çalışan Denetçi Darijo Jurišić’in, cinsiyet eşitliği alanında çalışan Denetçi Kristijan Kevešević'in ve çocuk hakları alanında çalışan Denetçi Marija Gabelica Šupljika’nın heyetimize yaptığı sunum ve Kurumumuzun konuya ilişkin deneyimlerinin aktarımı ile sona erdi. Tüm oturumlar boyunca bilgi alışverişi ve deneyim paylaşımı gerçekleştirildi.

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve heyeti Hırvatistan temasları kapsamında ayrıca Hırvatistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Yavuz Selim Kıran’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Toplantıda Kurumumuzun çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

Paylaş :