e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları 1. Bölgesel Toplantısı Düzenlendi
İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları 1. Bölgesel Toplantısı Düzenlendi
27.11.2022
A- A+

İnsan Hakları Eylem Planı’nda öngörülen faaliyetler kapsamında, İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının görev alanlarına yönelik nitelik ve etkinliğin artırılması ve bu konudaki mevzuat çalışmalarına katkı sağlanması amacıyla Kurumumuz tarafından 28 Kasım 2022 tarihinde Zonguldak Dedeman Hotel’de İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları 1. Bölgesel Toplantısı düzenlendi.

Gerçekleştirilen toplantıya, Adalet Bakanı Sayın Bekir BOZDAĞ ile Zonguldak İl Protokolü üyelerinin yanı sıra Bartın, Karabük, Kastamonu, Sakarya, Zonguldak ve Bolu il ve il ve ilçe insan hakları kurulları üyeleri iştirak etti.

Kurum Başkanımız Prof. Dr. Muharrem KILIÇ ve Adalet Bakanı Sayın Bekir BOZDAĞ açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlik, Kurum Başkanımız ve Kurul Üyelerimizin moderasyonunda gerçekleşen istişare oturumu ile devam etti. Toplantıda özellikle mevzuat kaynaklı olmak üzere il ve ilçe insan hakları kurullarının mevcut sorunları ile bu sorunlara yönelik olası çözüm önerileri ele alındı.

İl ve ilçe insan hakları kurullarının Kurumumuz ile olan bağı ve gerçekleştirilmesi muhtemel ortak faaliyetler de toplantıda ele alınan bir diğer konu oldu. Toplantıda ayrıca Kurullarının Kurumumuzca desteklenmesi ve yerelde vuku bulan insan hakları sorunlarına yönelik Kurulların üstleneceği misyon ile buna yönelik metodolojii konusunda fikir teatisinde bulunuldu.

Etkinlik, aile fotoğrafı ile sona erdi.

Paylaş :