e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
İnsan Hakları Temalı Makale Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu
İnsan Hakları Temalı Makale Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu
22.12.2022
A- A+

Kurumumuz tarafından lisans öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen İnsan Hakları Temalı Makale Yarışması ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törene Kurul Üyelerimiz Av. Harun Mertoğlu ve Ünal Sade, Başkan Yardımcılarımız Alparslan Öğüt ile Nimet Özkaya Sevim, Kurum Personelimiz, ödül almaya hak kazanan üniversite öğrencileri ile aileleri katıldı. 

Törende söz alan Kurul Üyemiz Ünal Sade, TİHEK'in görevleri, yetkileri ve faaliyetlerine yönelik bilgi verdi ve ödül kazansın ya da kazanmasın, yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve ailelerine teşekkür etti. Sade, TİHEK'in insan haklarına yönelik farkındalık arttırıcı faaliyetlerinin ilerleyen dönemde de devam edeceğini vurguladı. 

Açılış konuşmasının ardından yarışma birincisi “Çekirdeğe Doğru: Hakkın Özü Bağlamında Mülkiyet Hakkına İlişkin Güncel Bir Değerlendirme” başlıklı makalesiyle Kevser Afra Hasoğlu ve Osman Göktürk Günhan, yarışma ikincisi “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve Göç” başlıklı makalesiyle Zeynep Baysar, Ekin Günaydın ve İrem Ezgi Çavuşoğlu, yarışma üçüncüsü “İnsan Hakları, Mülteciler ve Devlet; Eleştirel Bir Yaklaşım” başlıklı makalesiyle Yılmaz Cabir Saparca ve Mansiyon kategorisinde “A Psychosocial Problem: Elderly Crisis That Turns From Prejudice to Violence”  başlıklı makalesiyle Çağatay Dişci ödüllerini Kurul Üyemizlerimiz Ünal Sade ve Av. Harun Mertoğlu ile Başkan Yardımcılarımız Nimet Özkaya Sevim ve Alparslan Öğüt’ün elinden aldı. 

 

Paylaş :