e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Kırklareli İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları Üyeleri ile Toplantı Gerçekleştirildi
Kırklareli İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları Üyeleri ile Toplantı Gerçekleştirildi
29.11.2023
A- A+

İnsan Hakları Eylem Planı’nın 9.1.f. maddesinde Kurumumuzun sorumlu tutulduğu “İl ve ilçe insan hakları kurullarının üye ve uzmanlarına, insan hakları alanındaki gelişmelere yönelik faaliyetler düzenlemek” hedefi kapsamında Kurumumuz; İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının eğitim, çalışma düzeni ve mevzuat yönündeki ihtiyaçlarının tespit edilmesi amacıyla İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları üyeleriyle toplantılar gerçekleştirmektedir. 

Bu çerçevede Kurul Üyemiz Dilek ERTÜRK ile beraber uzman ve uzman yardımcılarımızdan müteşekkil heyet, 29.11.2023 tarihinde Kırklareli ilinde, İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları üyeleriyle bir araya gelmiştir.

Söz konusu toplantıda, Kurul Üyemiz Dilek ERTÜRK'ün katılımcılara hitaben yaptığı konuşmanın ardından İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının gerçekleştirdiği ve gerçekleştirebileceği faaliyetlere ilişkin bir sunum gerçekleştirildi. Sunum sonrası toplantıda; Kurulların görevlerini ifa ederken karşılaştıkları mevzuat ve uygulama kaynaklı sorunlar tartışıldı ve çözüm önerileri istişare edildi. Toplantıda ayrıca Kırklareli İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının görev alanları dâhilinde Kurumumuzla  iş birliği yapabileceği konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı, Vali Yardımcısı Dr. Yusuf GÜLER’in toplantıya ve kurullara yönelik değerlendirmelerini paylaştığı konuşmasının ardından son buldu.

Paylaş :