e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Kurumumuz Temsilcileri 8 No?lu Alt Komite 18. Tur Toplantısına Katılım Sağladı
Kurumumuz Temsilcileri 8 No?lu Alt Komite 18. Tur Toplantısına Katılım Sağladı
27.04.2023
A- A+

Avrupa Birliği (AB) katılım sürecinde müktesebat uyumuna ilişkin gelişmelerin takip edilmesi amacıyla 11 Nisan 2000 tarihli ve 3/2000 sayılı Türkiye-Avrupa Birliği Ortaklık Konseyi Kararı ile Ortaklık Komitesi altında faaliyet göstermek üzere, 8 adet alt komite kurulmuştur. 
Bu çerçevede Gümrük, Vergilendirme, Uyuşturucu Kaçakçılığı ve Kara Para Aklama 8 No’lu Alt Komitesi’nin 18. Tur Toplantısı, 27 Nisan 2023 tarihinde Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı ev sahipliğinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir. 
Ulusal Önleme Mekanizması Birimi Koordinatörü Çiğdem ÇELİK, Uluslararası İlişkiler ve Proje Birimi Koordinatörü Ezgi KAŞKAVAL OKYAY ile İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcıları Rabia KELEŞ ve Gülsün ULUDAĞ ABAY’ın hazır bulunduğu toplantıda, siyasi kriterler ile 23 ve 24 No’lu Fasıllar alanında ülkemizde ve Avrupa Birliği’nde yaşanan gelişmeler ve kaydedilen ilerlemeler görüşülmüştür. Bu kapsamda, Kurum temsilcilerimiz tarafından işkence ve kötü muamelenin önlenmesi konusunda Kurumumuz tarafından yürütülen güncel çalışmalar ile Kurumumuzun Ulusal İnsan Hakları Kurumları Küresel Ağı’na (GANHRI)  akreditasyon sürecine ilişkin bilgilendirmede bulunulmuştur.

Paylaş :