e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Kurumumuzda Kan Bağışı Etkinliği Düzenlendi
Kurumumuzda Kan Bağışı Etkinliği Düzenlendi
02.06.2022
A- A+

Türk Kızılay iş birliği ile Kurumuzda kan bağışı etkinliği düzendi. Kurum Personelimizin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte ilk kan bağışını Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç yaptı.

Burada bir açıklama yapan Prof. Dr. Muharrem Kılıç, kan bağışlamanın hayat kurtaran ve sağlığa da faydalı bir eylem olduğunu belirterek, herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini söyledi. Yaklaşmakta olan 14 Haziran tarihinin kan ihtiyacına toplumun dikkatini çekmek amacıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü olarak kutlandığını hatırlatan Prof. Dr. Kılıç sözlerine şöyle devam etti:

“Türk Kızılay hem ülkemizde hem de dünyada düzenlediği etkinliklerle saygın bir kuruluşumuz. Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, uluslararası düzeyde yardım faaliyetlerinin yanı sıra acil durumlarda kan ihtiyacının giderilmesi noktasında da başarılı hizmetler sunuyor. Biz de Kızılay’ımızın bu çabalarına katkı sağlayabilmek için böyle bir etkinlik düzenledik. Kurum Personelimiz de sağolsunlar bu çağrımıza kayıtsız kalmadılar ve kan bağışında bulundular. Hem ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilmesi hem de sağlıklı kalabilmek için şartları uygun olan tüm vatandaşlarımıza kan bağışında bulunmalarını öneriyoruz."

Paylaş :