e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Ostim İlköğretim Okulu'nda Çocuk Hakları Programı Düzenlendi
Ostim İlköğretim Okulu'nda Çocuk Hakları Programı Düzenlendi
24.11.2022
A- A+

Kurumumuz tarafından ilköğretim öğrencilerinin insan hakları bilincinin arttırılmasına yönelik farkındalık çalışmaları kapsamında Ankara Ostim İlköğretim Okulunda “Çocuk Hakları Programı” düzenlendi. Programa Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Kurul Üyemiz Dilek Ertürk, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Kurumumuz İnsan Hakları Uzman ve Uzman Yardımcıları ile okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş açılış konuşmasında yaratılanların en şereflisinin insanoğlu olduğunu vurgulayarak, “İnsanlarımızı birbirinden diline dinine cinsiyetine göre ayırmaksızın güzel kültürümüzü devam ettiriyoruz. Her bir insanımız her bir vatandaşımız bizim için önemli. Haklarımızı bilme ve tanıma anlamında TİHEK gibi kurumların ve yaptıkları programların önemi her geçen gün daha da fazla anlaşılmakta.” diye konuştu.

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç ise çocuk haklarının doğuştan kazanılan haklar olduğunu ifade ederek, Kurumumuzun amaçlarından birinin çocuklara, gençlere, büyüklere haklarını ve sorumluluklarını hatırlatmak olduğunu belirtti. Hakların başta devlet ve büyükler tarafından güvence altına alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Muharrem Kılıç, “Büyüklerinizin sizlerin haklarını gözetmesi gerekiyor. En önemli hak da sizlerin kötü muameleye karşı istismara karşı korunmanız ve sizin yüksek faydanızın temin edilmesi açısından gerekli olan haklar.” dedi.

Program ilköğretim öğrencilerinin okudukları şiirler, çocuk hakları ağacının giydirilmesi, öğrencilere yönelik insan hakları etkinlik kitabı ve broşürünün tanıtımı ve Çocuk Hakları Resim Sergisi’nin gezilmesiyle son buldu.

Paylaş :