e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Tekirdağ İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları Üyeleri ile Toplantı Gerçekleştirildi
Tekirdağ İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları Üyeleri ile Toplantı Gerçekleştirildi
01.12.2023
A- A+

İnsan Hakları Eylem Planı’nın 9.1.f. maddesinde Kurumumuzun sorumlu tutulduğu “İl ve ilçe insan hakları kurullarının üye ve uzmanlarına, insan hakları alanındaki gelişmelere yönelik faaliyetler düzenlemek” hedefi kapsamında TİHEK; Kurulların eğitim, çalışma düzeni ve mevzuat alanlarındaki ihtiyaçlarının tespit edilmesi amacıyla İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları üyeleriyle toplantılar gerçekleştirmektedir. 

Bu çerçevede Kurul Üyemiz Dilek ERTÜRK ile birlikte uzman ve uzman yardımcılarımızdan müteşekkil heyet, 1.12.2023 tarihinde Tekirdağ’da, İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları üyeleriyle bir araya geldi.

Vali Yardımcısı Asalet KARABULUT’un da katıldığı toplantıda, Kurul Üyemiz Dilek ERTÜRK'ün katılımcılara hitaben yaptığı konuşmanın ardından Kurullarının gerçekleştirdiği ve gerçekleştirebileceği faaliyetlere ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

Sunum sonrası toplantıda; Kurulların görevlerini ifa ederken karşılaştıkları mevzuat ve uygulama kaynaklı sorunlar tartışıldı ve çözüm önerileri istişare edildi. Toplantıda ayrıca Tekirdağ İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının görev alanları dâhilinde Kurumumuzla iş birliği yapabileceği konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Paylaş :