e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
TİHEK Akademik Dergi Makale ve Hakem Çağrısı Duyurusu
TİHEK Akademik Dergi Makale ve Hakem Çağrısı Duyurusu
19.03.2024
A- A+

Kurumumuzun süreli yayın organı olan “TİHEK Akademik Dergi”, insan haklarını konu edinen bilimsel nitelikli makale, derleme, çeviri ve inceleme çalışmalarının yayımlandığı akademik bir dergidir. TİHEK Akademik Dergi’nin 2024 Temmuz ayında yayımlanması planlanan 13. Sayısı için insan hakları çerçevesinde bilinç arttırıcı, eğitici ve farklı bir bakış açısı oluşturacak nitelikte özgün, Türkçe ve İngilizce çalışmalar kabul edilecektir.  Yeni sayı için makale göndermek ve hakemlik yapmak isteyen ilgililer için dergiye erişim adresleri paylaşılmıştır.

Başvurular, Dergipark sistemi üzerinden kabul edilmektedir. Bu sayı ile birlikte makale kabulü süresiz olarak açık olacaktır. Dergimizin Yayım İlkeleri ve Makale Yazım Kurallarına https://www.tihek.gov.tr/akademik-dergi-yayim-ilkeleri-ve-makale-yazim-kurallari linki ile ulaşabilirsiniz.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Akademik Dergisinde hakemlik yapmak isteyen akademik personelin ilgi alanlarını belirten özgeçmişlerini makale@tihek.gov.tr mail adresine göndermesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Dergipark :  https://dergipark.org.tr/tr/pub/tihek

İletişim :  makale@tihek.gov.tr

 

Paylaş :