e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
TİHEK Başkanı Süleyman Arslan ECRI Konferansına Katıldı
TİHEK Başkanı Süleyman Arslan ECRI Konferansına Katıldı
26.09.2019
A- A+

Irkçılığa ve Hoşgörüsüzlüğe Karşı Avrupa Komisyonu (ECRI) kuruluşunun 25. Yılını Paris’te düzenlediği bir konferansla kutladı. ECRI’nin ırkçılık ve hoşgörüsüzlük ile mücadelesinin 25 yılının değerlendirildiği program vesilesiyle TİHEK Başkanı Süleyman Arslan, Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Dunja Mijatovic ve ECRI Başkanı Jean Paul Lehners ile görüştü. Konferans öncesinde İnsan Hakları Komiseri Dunja Mijatovic’in başkanlığında Avrupa’da bulunan eşitlik kurumlarının temsilcilerinin katılımıyla yapay zeka ve algoritmaların ortaya çıkarabileceği olası ayrımcılık yasağı ihlalleri üzerine konuşuldu.


TİHEK Başkanı Arslan ayrıca, T.C. Paris Büyükelçiliği tarafından düzenlenen davette İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa ve Avrupa Konseyi Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kaan Esener ile bir araya geldi.


Ziyaret çerçevesinde Yunus Emre Enstitüsü Paris Direktörü Dr. Ahmet Bakcan ile de görüşen Süleyman Arslan, ‘Paris toplumunda insan hakları ihlalleri ve ayrımcılığın görünüş biçimleri’ hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Paylaş :