e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
TİHEK Heyeti Ankara İl İnsan Hakları Kurulunun Ekim Ayı Toplantısına Katıldı
TİHEK Heyeti Ankara İl İnsan Hakları Kurulunun Ekim Ayı Toplantısına Katıldı
29.10.2019
A- A+

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Heyeti Ankara İl İnsan Hakları Kurulunun Ekim ayı toplantısına katıldı.
TİHEK Başkanı Süleyman Arslan ve beraberindeki heyet, Ankara İl İnsan Hakları Kurulu Ekim Ayı toplantısına katılmak üzere Ankara Valiliğine bir ziyaret gerçekleştirdi.
Heyet, ziyaret kapsamında önce Ankara Valisi Vasip ŞAHİN’i makamında ziyaret etti. Ziyarette insan haklarının güncel durumuna ilişkin yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir teatisinde bulunuldu.
Ziyaretin ardından TİHEK Heyeti, Ankara İl İnsan Hakları Kurulunun Ekim ayı Toplantısına katıldı. Toplantıda TİHEK ve İl-İlçe İnsan Hakları Kurulları’nın insan haklarının korunmasındaki rolü ve yapılacak işbirliği, TİHEK’in İl-İlçe kurullarına yönelik vereceği destekler ve İl-İlçe İnsan Hakları Kurulları’nın TİHEK’e sahadan veri sağlamasına yönelik çalışmalar hakkında görüşler ifade edildi.
Toplantıda ayrıca İl-İlçe İnsan Hakları Kurulları’nın sorunları ve ihtiyaçları ile bunlara yönelik olası çözümler konusunda fikirler paylaşıldı. TİHEK’in raporlama çalışmalarına İl-İlçe İnsan Hakları Kurulları’nın da katkı sunması ve TİHEK ile kurulların daha güçlü bir şekilde iletişim ve temas halinde olması konusunda fikir birliğine varıldı.

Paylaş :