e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

TİHEK Heyeti Balıkesir’de Habersiz Ziyaretlerde Bulundu
TİHEK Heyeti Balıkesir’de Habersiz Ziyaretlerde Bulundu
16.03.2020
A- A+

TİHEK II. Başkanı Mesut KINALI başkanlığında Başkan Yardımcısı Yılmaz BÖLÜKBAŞI, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı Hamza AKYÜZ, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı Nurullah ÖZGÜL, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcısı İhsan Deniz AY, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcısı Reyhan TÜFEK, Sosyal Hizmet Uzmanı Şeyma GÜNDÜR`den müteşekkil heyet, Ulusal Önleme Mekanizması kapsamında 11/03/2020 ve 12/03/2020 tarihlerinde Balıkesir’deki alıkonulma merkezlerine habersiz ziyaretler düzenledi. Ziyaret kapsamında sırasıyla Bandırma 1 Nolu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu ile Bandırma 2 Nolu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda incelemelerde bulunuldu.

Kurumların idareleriyle yapılan ilk toplantının ardından alıkonulanlarla idare olmaksızın görüşmeler yapıldı, heyet seçtiği koğuşlarda incelemelerde bulundu, ortak alanlar gezildikten sonra  edinilen izlenimlerle yapılan tespitler son toplantıda kurum idareleriyle paylaşılarak ziyaretler sonlandırıldı.

Ziyaretlere müteakiben, her kurum için ayrı ayrı olmak üzere, yapılan inceleme ve görüşmelere ilişkin tespitler doğrultusunda rapor hazırlanacak ve ilgili kurumlarla paylaşılacaktır.

Paylaş :