e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
TİHEK Heyeti Ulusal Önleme Mekanizması Kapsamında Adana'da Ziyaretler Gerçekleştirdi
TİHEK Heyeti Ulusal Önleme Mekanizması Kapsamında Adana'da Ziyaretler Gerçekleştirdi
04.01.2022
A- A+

Kurul Üyemiz Mehmet Emin Genç başkanlığındaki TİHEK Heyeti ulusal önleme mekanizması görevi kapsamında Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu, Ataköşk Engelli Bakım Merkezi ve Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine 27-30 Aralık 2021 tarihlerinde ziyaretler düzenledi.

Ziyaretler kapsamında Merkez idareleri ile görüşülüp kurumlar hakkında bilgi alındı. Merkezlerde kalan kişiler ve görevli personel ile görüşmeler yapılarak gözlem ve incelemelerde bulunuldu. Merkezlerin fiziksel koşulları, sakinlere yönelik muamele, sağlık hizmetleri ve Covid-19 pandemisine yönelik alınan tedbirler ve aşı çalışmaları, beslenme koşulları, sosyal faaliyetler, günlük yaşam ve dış dünyayla iletişime ilişkin durumlar ulusal ve uluslararası standartlar bağlamında incelendi.

Kurul Üyemiz Mehmet Emin Genç ve Başkan Yardımcımız Alparslan Öğüt ayrıca Adana Valisi Süleyman Elban’ı makamında ziyaret etti ve kendilerine Kurumumuz tarafından hazırlanan Ermenistan’ın Karabağ’daki Eylemleri: İnsan Hakları İhlalleri ve İhlallerin Takibi Raporu’nu takdim etti.  

Ziyarette yapılan inceleme ve görüşmelere ilişkin tespit ve tavsiyeleri içeren raporlar hazırlanarak ilgili kurumlar ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Paylaş :