TİHEK 2. Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Fuarı’nda Tanıtıldı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, İslam Dünyası STK’ları Birliği ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın işbirliğinde gerçekleştirilen ve uluslararası ve ulusal sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren 2. Uluslararası STK Fuarı’nda stand açtı. 

İslam Dünyası STK’ları Birliği (İDSB) ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfının (TGTV) ortaklaşa düzenlediği 2’inci Uluslararası STK Fuarı, İstanbul Yenikapı’da düzenlenen açılış töreni ile başladı. Fuarın açılış törenine İDSB Genel Sekreteri Ali Kurt, TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Hamza Akbulut, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, uluslararası sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve geniş bir davetli topluluğu katıldı.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu da fuarda bir stand açtı. Çok sayıda katılımcı standı ziyaret ederek Kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı. TİHEK Kurul Üyeleri Prof. Dr. Halil Kalabalık, Can Esen ve Harun Mertoğlu da TİHEK standında fuar ziyaretçilerine Kurumumuz hakkında bilgi verdi.

Fuar kapsamında TİHEK Başkanı Süleyman Arslan ve Kurul Üyesi Prof. Dr. Halil Kalabalık, fuara katılan tüm STK temsilcileriyle birebir görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca STK Temsilcilerinin katılımıyla bir istişare toplantısı düzenlendi. Yüzyüze görüşmelerde Kurum faaliyetleri tanıtıldı ve STK’ların beklentileri paylaşıldı.

Toplantıda STK’lar TİHEK’ten beklentilerini aktardı. Kurum Başkanı Süleyman Arslan ise Sivil Toplumla işbirliğine çok değer verdiklerini belirterek  projelere kapılarının her zaman açık olduğunu vurguladı. Başkan Arslan kurumun kapılarının STK temsilcilerine her zaman açık olduğunu vurguladı.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü olması nedeniyle TİHEK ayrıca insan haklarına yönelik farkındalığın arttırılması amacıyla Türkiye’nin 81 ili ve 921 ilçesine bilgilendirici afiş dağıtımı gerçekleştirdi.

Fotoğraflar


Paylaş:
İşlem Sonucu