e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
TİHEK'in İzleme Ve İnsani Yardım Ziyaretleri Kapsamında Gaziantep Ziyareti
TİHEK'in İzleme Ve İnsani Yardım Ziyaretleri Kapsamında Gaziantep Ziyareti
15.03.2023
A- A+

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Üyeleri Muhammed Ecevit Carti ve Mehmet Emin Genç, beraberlerindeki heyet ile birlikte, 14 Mart 2023 tarihinde, Gaziantep ilimizin depremden en çok hasar alan Nurdağı ve Islahiye ilçelerinde incelemelerde bulundu.

AFAD Nurdağı Koordinasyon Merkezini ziyaret eden TİHEK Heyeti,  yetkililerden bilgi aldı. Ardından Koordinasyon Merkezi bünyesinde oluşturulan konteyner kentte incelemelerde bulunarak kamu kurum ve kuruluşlarınca sağlanan hizmetleri yerinde gördü.

Nurdağı’ndan Islahiye’ye geçen Heyet, Islahiye Koordinatör Vali Yardımcılarından bilgi aldıktan sonra Vali Yardımcısı Sinan Başak eşliğinde Kalyon Konteyner kentte incelemelerde bulundu. Daha sonra AFAD Koordinasyonunda Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezinde kurulan çadır kenti ziyaret ederek, TİHEK tarafından hazırlanan yardım paketlerini yetkililere teslim etti.

TİHEK Heyeti son olarak Gaziantep Vali Yardımcısı Muhammed Önder’i ziyaret ederek il genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Paylaş :