e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
TİHEK'ten Sırbistan Ombudsmanı Ulusal Önleme Mekanizmasına Çalışma Ziyareti
TİHEK'ten Sırbistan Ombudsmanı Ulusal Önleme Mekanizmasına Çalışma Ziyareti
10.03.2019
A- A+

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu tarafından Ulusal Önleme Mekanizması görevi kapsamında Sırbistan Ombudsmanı Ulusal Önleme Mekanizmasına Çalışma Ziyareti düzenlenmiştir.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Ulusal Önleme Mekanizması (UÖM) Birimi tarafından Sırbistan Ombudsmanı UÖM Birimine 6-7 Mart 2019 tarihlerinde bir çalışma ziyareti düzenlenmiştir. Çalışma ziyaretine UÖM Birim Koordinatörü Hâkim Abdulmuttalip Zararsız ile Uzman Çiğdem Çelik katılım sağlamıştır.

Ziyaretin ilk gününde öncelikle Sırbistan Ombudsmanı Ofisinde Sırbistan UÖM’sinin görev ve yetkileri, çalışma metodolojisi, ziyaret ve raporlama süreçleri, raporlarda yer verilen tavsiyelerin uygulanmasının izlenmesi hususlarında heyetimize sunum yapılmıştır. Daha sonra, Vozdovac Huzurevine ziyaret düzenlenmiştir. Ziyaretin ikinci gününde ise Semendire İlçe Cezaevine ziyarette bulunulmuştur.

Söz konusu çalışma ziyareti ile hem Sırbistan UÖM’sinin çalışmaları hakkında bilgi sahibi olunmuş hem de iki ülke UÖM’si arasında karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımında bulunulmuştur.

Paylaş :