e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
TİHEK'ten Sri Lanka Büyükelçiliğine Taziye Ziyareti
TİHEK'ten Sri Lanka Büyükelçiliğine Taziye Ziyareti
21.04.2019
A- A+

TİHEK Başkanı Süleyman Arslan, Kurul Üyeleri Mehmet Emin Genç ve Mehmet Altuntaş’tan oluşan heyet, Sri Lanka’nın Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohideen Amza’ya taziye ziyaretinde bulundu.

Sri Lanka’da kilise ve otelleri hedef alan terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve tüm Sri Lanka halkına başsağlığı temennisinde bulunan Arslan, bu tür terörist faaliyetlerin, yaşam hakkı ve din ve vicdan özgürlüğü gibi temel insan haklarının ihlali niteliğinde olduğunu vurguladı.

Bu süreçte, gerek Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla gerekse kurumsal düzeyde iletilen taziyelere ve destek mesajlarına ilişkin minnettarlığını dile getiren Büyükelçi Amza ise iki ülke arasındaki tarihsel süreçlerden gelen kardeşlik ve dayanışma duygularının terörle mücadele konusunda da güçlü bir biçimde devam ettiğini ifade etti.

Söz konusu ziyaret kapsamında, terörün dini, ırkı, coğrafyası olmadığına dikkat çekilerek bu tür eylemlere karşı devletlerin ve ulusal insan hakları kurumlarının dayanışma ve işbirliği içerisinde sağduyulu bir şekilde faaliyet göstermesi gerektiği temennisi dile getirildi.

Paylaş :