e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Türkiye Adalet Akademisi ile İşbirliği Protokolü
Türkiye Adalet Akademisi ile İşbirliği Protokolü
30.12.2022
A- A+

Kurumumuz ve Türkiye Adalet Akademisi arasında iki kurumun ortak çalışmalar yürütmesini hedefleyen iş birliği protokolü imzalandı. 

İmza töreninde protokolün önemine değinen Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Kurumumuzun imkanları çerçevesinde hakim ve savcılara yönelik eğitim gibi faaliyetlerde katkı sağlamak istediklerini belirtti. Prof. Dr. KIlıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sizlerin de geniş imkânlarınız doğrultusunda hem bu öğrenim sürecine, bizim uzmanlarımızın hizmet için eğitimleri ile yetiştirilme noktasında çok kıymetli katkılar sunacağınıza inanıyorum. Bu vesile ile tekrar bu sürecin hazırlanmasında emeği geçen meslektaşlarımıza başkan yardımcımıza ve sizlere yürekten çok teşekkür ediyorum. Hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir ise insan haklarına olan bakış açısının geliştirilmesi noktasında farkındalık oluşturulması gerekliğine vurgu yaparak "Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ile protokol imzalamak için bir araya geldik. Bu protokol ile ‘İnsan Hakları’ anlamında hâkim ve savcılarımızın eğitilmesi ile beraber, Türk milletinin de insan haklarına karşı bakış açısının geliştirilmesi, farkındalık oluşturulmasına yönelik programların icrasını amaçlıyoruz.  Bu iş birliği çerçevesinde iki kurum kendi çalışmalarına yönelik faaliyetlerini sürdürürken, insan hakları konusunda çalışanların farkındalığını arttırma amacındayız." dedi. 

Açıklamaların ardından Prof. Dr. Muharrem Kılıç ile Muhittin Özdemir protokolü imzaladı.

Paylaş :