e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Türkiye Barolar Birliğiyle İş Birliği Protokolü İmzalandı
Türkiye Barolar Birliğiyle İş Birliği Protokolü İmzalandı
12.10.2021
A- A+

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, kurumsal iş birliği protokolü imzaladı. Protokol imza töreninde Kurul Üyelerimiz Av. Harun Mertoğlu ve Dilek Ertürk ile Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Sabiha Tekin de hazır bulundu.

Protokolle, iki paydaş kurum olan Türkiye Barolar Birliği ile Kurumumuzun insan haklarına duyarlı bir toplumsal yapının inşası için ortak projeler yürütmesi hedefleniyor.

İmza töreninde konuşan Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç, iki kurumun iş birliği çerçevesinde insan haklarının korunması ve geliştirilmesi kapsamında önemli etkinliklere imza atacağını belirterek, ayrımcılıkla mücadelenin önlenmesinde Türkiye Barolar Birliğinin desteği ile kamusal farkındalığın artırılacağını ve Ulusal Önleme Mekanizması kapsamındaki çalışmaların iş birliği içinde gerçekleştirileceğini belirtti.

Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ise Türkiye Barolar Birliği ile Kurumumuzun insan haklarının korunması ve geliştirilmesinde büyük önemi bulunan iki kurum olduğunu vurguladı. Protokolün amacının, kurumlar arası işbirliğine katkıda bulunmak, toplumda insan hakları alanında farkındalık yaratmak ve insan hakları ihlallerini önlemeye katkı sunmak olduğunu söyleyen Prof. Dr. Feyzioğlu, Baro üyesi avukatların kurumun yetkilerine hâkim olmasının da kendileri için önemli olduğunu belirtti.

 
Paylaş :