e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Uzunköprü İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyeleri ile Toplantı Gerçekleştirildi
Uzunköprü İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyeleri ile Toplantı Gerçekleştirildi
01.12.2023
A- A+

İnsan Hakları Eylem Planı’nın 9.1.f. maddesinde Kurumumuzun sorumlu tutulduğu “İl ve ilçe insan hakları kurullarının üye ve uzmanlarına, insan hakları alanındaki gelişmelere yönelik faaliyetler düzenlemek” hedefi kapsamında TİHEK; Kurulların eğitim, çalışma düzeni ve mevzuat alanlarındaki ihtiyaçlarının tespit edilmesi amacıyla İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulları üyeleriyle toplantılar gerçekleştirmektedir. 

Bu çerçevede Kurul Üyemiz Dilek ERTÜRK ile birlikte uzman ve uzman yardımcılarımızdan müteşekkil heyet, 1.12.2023 tarihinde Uzunköprü ilçesinde Kaymakam Onur KÖKÇÜ’yü ziyaret etmelerinin ardından İnsan Hakları Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Uzunköprü Kaymakamı Onur KÖKÇÜ’nün de katıldığı toplantıda, Kurul Üyemiz Dilek ERTÜRK'ün katılımcılara hitaben yaptığı konuşmanın ardından İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının gerçekleştirdiği ve gerçekleştirebileceği faaliyetlere ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

Sunum sonrası toplantıda; Kurulların görevlerini ifa ederken karşılaştıkları mevzuat ve uygulama kaynaklı sorunlar tartışıldı ve çözüm önerileri istişare edildi. Toplantıda ayrıca Uzunköprü İlçe İnsan Hakları Kurulunun görev alanları dâhilinde Kurumumuzla iş birliği yapabileceği konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Paylaş :