e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Bağımsız Polis Şikayet Komisyonu Eşleştirme Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı
Bağımsız Polis Şikayet Komisyonu Eşleştirme Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı
27.09.2018
A- A+

“Bağımsız Polis Şikayet Komisyonu ve Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için Şikayet Sistemi” adlı Avrupa Birliği Eşleştirme Projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi. Programa TİHEK Başkanı Süleyman ARSLAN, TİHEK 2. Başkanı Mesut Kınalı, İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet ERSOY da katıldı.

6713 sayılı Kanunla kurulan Kolluk Gözetim Komisyonu hazırlıkları kapsamında gerçekleştirilen Proje İçişleri Bakanlığı ve Finlandiya Kamu Yönetim Enstitüsü (HAUS) tarafından müştereken yürütülecek.

Açılış programına katılan TİHEK Başkanı Süleyman Arslan "Kolluk Gözetim Komisyonunun görevlerinden birisi de Kolluk şikâyet sisteminin işleyişine dair ilkeleri tespit ederek bunlarla ilgili olarak Bakanlığa önerilerde bulunmak, bu konudaki uygulamaları izlemek ve sistemin işleyişinde kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyonu sağlamaktır. Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu bu bağlamda açılış toplantısı yapılan ve şikayet usullerinin geliştirilmesine yönelik projenin her aşamasında katkı sunma konusunda azami derecede gayret ve hassasiyet gösterecektir." diye konuştu.

Paylaş :