e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
TİHEK Başkanı Süleyman Arslan Başbakanlık'ta Düzenlenen Veda Programına Katıldı
TİHEK Başkanı Süleyman Arslan Başbakanlık'ta Düzenlenen Veda Programına Katıldı
17.02.2019
A- A+

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü bahçesindeki resmi törenle Başbakanlık personeline veda etti. Törene Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Süleyman Arslan da katıldı.

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü bahçesindeki resmi tören alanında düzenlenen veda programında yaptığı konuşmada, tarihi bir an ve köklü devlet geleneğinde büyük bir dönüm noktası yaşandığını söyledi.

Başbakanlık personelinin bu ana tanıklık ettiğinin altını çizen Yıldırım, gelecek haftadan itibaren cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin fiilen yürürlüğe gireceğini hatırlattı.

Bunun millete, devlete ve ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan Yıldırım, "Sistemler değişir, asıl olan değerlerdir. Hukuka dayalı, insan haklarını önemseyen, önceleyen demokrasi, ülkemizin, hepimizin ortak paydasıdır." diye konuştu.

Törene TİHEK Başkanı Süleyman Arslan da katıldı. Başkan Arslan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Binali Yıldırım bir süre sohbet etti. Yıldırım Kurumumuza olan desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

Paylaş :