e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Bolu Semiha Şakir Sarıgöl Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Aile Danışma Merkezine Ziyaret Düzenlendi
Bolu Semiha Şakir Sarıgöl Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Aile Danışma Merkezine Ziyaret Düzenlendi
07.12.2021
A- A+

TİHEK Heyeti, ulusal önleme mekanizması görevi kapsamında Bolu’da bulunan Semiha Şakir Sarıgöl Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Aile Danışma Merkezine habersiz ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı Dr. Ertuğrul Yazar, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcıları Furkan Genç ve Merve Habuloğlu, Uzman Psikolog Aylin Öztabur katıldı. Ziyaret heyetinde ayrıca Serebral Palsili Çocuklar Derneğinden bir fizyoterapist ve Bolu Valiliğince görevlendirilen İl İnsan Hakları Kurulu üyesi bir doktor yer aldı.

Kurum yetkililerinden bilgi alan heyet, barınma koşullarını yerinde inceledi. Covid-19 tedbirlerine uyarak çocuklarla birebir görüşmeler gerçekleştirildi.

Ziyaret kapsamında, “Kurumların fiziki koşulları, hassas grupların durumu, sağlık hizmetleri ve Covid-19 pandemisi ve aşı çalışmaları için alınan önlemler, beslenme koşulları, sosyal faaliyetler, günlük yaşam ve dış dünya ile iletişim” uluslararası standartlar bağlamında incelendi.

Ziyaret sonrasında inceleme ve görüşmelere ilişkin tespit ve önerileri içeren bir rapor hazırlanarak ilgili kurumlar ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Paylaş :