e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

TİHEK Heyeti Ulusal Önleme Mekanizması Kapsamında İstanbul ve Tekirdağ’da Ziyaretler Gerçekleştirdi
TİHEK Heyeti Ulusal Önleme Mekanizması Kapsamında İstanbul ve Tekirdağ’da Ziyaretler Gerçekleştirdi
05.12.2021
A- A+

TİHEK Heyeti, Ulusal Önleme Mekanizması görevi kapsamında İstanbul ve Tekirdağ illerindeki alıkonulma merkezlerine ziyaretler gerçekleştirdi.

Kurul Üyemiz Av. Zennure Ber Başkanlığındaki Heyet, ilk olarak Silivri 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna habersiz ziyaret gerçekleştirdi. Yetkililerle görüşen heyet cezaevinde incelemelerde bulundu. 

Ziyaretin ikinci gününde Tekirdağ 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna habersiz ziyaret gerçekleştiren Heyet, tutuklu ve hükümlüler ile görüşerek tutulma koşullarını inceledi. 

Her iki ziyarette de ‘Kurumların fiziksel koşulları, özel ihtiyaç sahibi grupların merkezlerdeki durumu, alıkonulan kişilere yönelik muamele, sağlık hizmetleri ve Covid-19 pandemisine yönelik alınan tedbirler ile aşı çalışmaları, beslenme koşulları, sosyal faaliyetler, günlük yaşam ve dış dünyayla iletişime ilişkin durumlar’ uluslararası standartlar bağlamında incelendi. Özgürlüğünden mahrum bırakılan kişiler ile birebir görüşmeler gerçekleştirildi.

Ziyaretler neticesinde yapılan inceleme ve görüşmelere ilişkin tespit ve tavsiyeleri içeren raporlar hazırlanarak ilgili kurumlar ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Paylaş :