e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

TİHEK ve Ukrayna Ombudsmanlığı Heyetleri Antalya Fethi Bayçın Huzurevi Müdürlüğünü Ziyaret Etti
TİHEK ve Ukrayna Ombudsmanlığı Heyetleri Antalya Fethi Bayçın Huzurevi Müdürlüğünü Ziyaret Etti
23.09.2021
A- A+

İşbirliği alanlarına yönelik mutabakat zaptı imzalayan TİHEK ve Ukrayna Ombudsmanlığı yetkililerinden oluşan heyet, Ulusal Önleme Mekanizması kapsamında Antalya Fethi Bayçın Huzurevi Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyarette TİHEK Heyetinden Koordinatör Mehmet Alp Didinmez ve Ezgi Kaşkaval Okyay ile Sosyal Hizmet Uzmanı Şeyma Gündür, Ukrayna heyetinden ise Ombudsmanlık temsilcisi Nataliya Borodych ile UÖM Başkan Yardımcısı Maksym Malyshev yer aldı.

Huzurevi Müdürü Abide Tutum’dan bilgi alan Heyet daha sonra  Kurumun fiziksel koşulları, alıkonulan kişilere yönelik muamele, sağlık hizmetleri ve Covid-19 pandemisine yönelik alınan tedbirler ve aşı çalışmaları, beslenme koşulları, sosyal faaliyetler, günlük yaşam ve dış dünyayla iletişime ilişkin durumları uluslararası standartlar bağlamında inceledi. Huzurevi sakinleri ile birebir görüşmeler gerçekleştirildi.

İncelemeler sonunda Türkiye ve Ukrayna ulusal önleme mekanizmalarının ziyaret yöntemleri ve çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Paylaş :