Trabzon İl İnsan Hakları İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

11.09.2021

Kurumumuz tarafından, insan hakları sorunlarını tartışmak ve bilgi ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla; Trabzon’da İl İnsan Hakları İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç, İkinci Başkanımız Av. Alişan Tiryaki, Kurul Üyelerimiz Dilek Ertürk, Av. Zennure Ber, Burhan Erkuş, Av. Harun Mertoğlu, İsmail Ayaz, Mehmet Emin Genç, Muhammet Ecevit Carti, Saffet Balin ile Kurum Uzman ve Uzman Yardımcılarımızdan oluşan TİHEK Heyeti ziyaretin ilk gününde Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ile Trabzon Başsavcısı Ahmet Çelikkol’u ziyaret etti. Görüşmelerde Trabzon ilindeki insan hakları konuları ele alındı.

Ziyaretin ikinci gününde ise TİHEK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı iş birliği protokolü imzaladı. İmza töreninin ardından Vali İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ve il protokolünün katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıların ardından kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, sendikalar, sosyal ve mesleki kuruluşlar, yükseköğretim kurumları, basın ve yayın kuruluşları, araştırmacılar ve ilgili diğer kişi, kurum ve kuruluşların katılımıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi Kongre Merkezinde İl İnsan Hakları İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

Haberin Fotoğrafları


Paylaş
İşlem Sonucu