TİHEK Ev Sahipliğinde Yaşlı Haklarına Yönelik İstişare Toplantısı Düzenlendi

22.06.2021

TİHEK ev sahipliğinde Yaşlı Haklarına Yönelik İstişare Toplantısı düzenlendi.

Yüksek İhtisas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Paç ve çeşitli kurumlardan akademisyenlerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin katılım sağladığı toplantıda yaşlıların günlük hayatta karşılaştığı sorunlar ve medeniyetimizde yaşlıların yeri ve önemi konuları görüşüldü. Konuya yönelik ulusal ve uluslararası mevzuat eksikliğine dikkat çekilen toplantıda farklı ülkelerdeki iyi uygulama örnekleri, olası çözüm önerileri, gerçekleştirilmiş ulusal ve uluslararası etkinlikler, farkındalık çalışmaları yapılmasının önemi, konuya yönelik güzel isimlendirme çalışmalarının önemi ve benzeri hususlar ele alındı.

TİHEK Başkanı Süleyman Arslan toplantıda yaptığı konuşmada yaşlılara yönelik hem ulusal hem de uluslararası mevzuat ihtiyacı olduğunu belirterek bu konuda katılımcıların sağlayacağı desteğe önem verdiğini vurguladı. 

Kurumumuzca yaşlı haklarına verilen önemin bir parçası olarak benzer faaliyetlerin gerçekleştirilmeye devam edileceği temennisinde bulunuldu.


Paylaş
İşlem Sonucu