TİHEK Heyeti Balıkesir’de Habersiz Ziyaretlerde Bulundu

17.03.2020

TİHEK II. Başkanı Mesut KINALI başkanlığında Başkan Yardımcısı Yılmaz BÖLÜKBAŞI, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı Hamza AKYÜZ, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzmanı Nurullah ÖZGÜL, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcısı İhsan Deniz AY, İnsan Hakları ve Eşitlik Uzman Yardımcısı Reyhan TÜFEK, Sosyal Hizmet Uzmanı Şeyma GÜNDÜR`den müteşekkil heyet, Ulusal Önleme Mekanizması kapsamında 11/03/2020 ve 12/03/2020 tarihlerinde Balıkesir’deki alıkonulma merkezlerine habersiz ziyaretler düzenledi. Ziyaret kapsamında sırasıyla Bandırma 1 Nolu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu ile Bandırma 2 Nolu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu’nda incelemelerde bulunuldu.

Kurumların idareleriyle yapılan ilk toplantının ardından alıkonulanlarla idare olmaksızın görüşmeler yapıldı, heyet seçtiği koğuşlarda incelemelerde bulundu, ortak alanlar gezildikten sonra  edinilen izlenimlerle yapılan tespitler son toplantıda kurum idareleriyle paylaşılarak ziyaretler sonlandırıldı.

Ziyaretlere müteakiben, her kurum için ayrı ayrı olmak üzere, yapılan inceleme ve görüşmelere ilişkin tespitler doğrultusunda rapor hazırlanacak ve ilgili kurumlarla paylaşılacaktır.


Paylaş:
İşlem Sonucu