e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
TİHEK Heyeti Dublin'de Temaslarda Bulundu
TİHEK Heyeti Dublin'de Temaslarda Bulundu
17.11.2022
A- A+

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Uluslararası İlişkiler ve Proje Birimi Koordinatörü Ezgi Kaşkaval Okyay, Uzman Yardımcısı Gizem Sefer ve Uzman Yardımcısı Bedirhan Işık’tan oluşan heyetimiz deneyim paylaşımı ve bilgi alışverişinde bulunmak ve iyi uygulama örneklerini paylaşmak amacıyla İrlanda İnsan Hakları ve Eşitlik Komisyonu’na bir çalışma ziyaret gerçekleştirdi.

İrlanda İnsan Hakları ve Eşitlik Komisyonu Başkanı Sinead Gibney, Komisyon üyesi ve aynı zamanda AB Temel Haklar Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı olan Jim Clarken’ın da katılım sağladığı tanışma ve fikir alışverişi ile başlayan toplantının ilk oturumunda Halkla İlişkiler Yöneticisi Brian Dawson ve Toplumsal Farkındalık Yöneticisi Karen Joynt tarafından heyetimize bir sunum yapıldı.

İkinci oturumda ise Hukuk İşleri Başkanı Michael O’Neill Hukuk İşleri departmanının faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.  Üçüncü oturum Politika Geliştirme ve Araştırma Başkanı Dr. Iris Elliot’un heyetimize yaptığı sunum ile tamamlandı. Dördüncü oturum, heyetimiz ve İrlanda İnsan Hakları ve Eşitlik Komisyonu’nun çeşitli departmanlarından çalışanların tanışması ve Kurumumuz hakkında onlara sunum yapılması ile sona erdi. Son oturum, İnsan Ticareti ile Mücadele Başkanı Dr. Nusha Yankova’nın heyetimize yaptığı sunum ve Kurumumuzun konuya ilişkin deneyimlerinin aktarımı ile sona erdi. Tüm oturumlar boyunca bilgi alışverişi ve deneyim paylaşımı gerçekleştirildi.

Ziyaretin ikinci gününde İrlanda’da bulunan sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler gerçekleştirildi. Bu kapsamda gerçekleştirilen ilk oturumda, İrlanda Ulusal Kadın Konseyi yöneticisi Orla O’Connor ve İrlanda Göçmen Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Brian Killoran ile bilgi alışverişinde bulunuldu. Engelli hakları hakkında bilgi alışverişinin gerçekleştirildiği ikinci oturumda ise engelli haklarıyla ilgili deneyim ve bilgi paylaşımında bulunuldu.

Başkanımız Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve heyeti İrlanda temasları kapsamında ayrıca Dublin Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Toplantıda Kurumumuzun çalışmaları hakkında bilgiler verildi.

 

Paylaş :