e-Başvuru
Erişilebilirlik Menüsü
Engelsiz Yaşam Fuarı & Farkındalık Zirvesi'ne Katılım Sağlandı
Engelsiz Yaşam Fuarı & Farkındalık Zirvesi'ne Katılım Sağlandı
06.12.2022
A- A+

Engelli hakları alanında faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler gibi birçok kurum ve kuruluşun da katılım sağladığı Engelsiz Yaşam Fuarı & Farkındalık Zirvesi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde, 01-04 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kurumumuz tarafından desteklenen fuarda yer alan Kurum standımızı ziyaret eden misafirlere engelli hakları alanında gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin bilgi aktarıldı.

Farkındalık Zirvesi kapsamında 03 Aralık 2022 tarihinde, Kurul Üyemiz Dilek Ertürk tarafından “Eğitim ve İstihdam” başlıklı oturumda “6701 Sayılı Kanun Kapsamında Engelli Bireylerin Eğitim ve İstihdama Erişimi” konulu bir sunum gerçekleştirildi.

Engelsiz Yaşam Fuarı & Farkındalık Zirvesi kapsamında, engelli haklarına ilişkin olarak Kurumumuz tarafından hazırlanan yayınlar ve engelli hakları alanındaki ayrımcılıkla mücadele kararlarının yer aldığı bir broşür hazırlandı.

Broşüre erişmek için lütfen linki tıklayınız.

Paylaş :